Vrijwilligers op kantoor
Op het kantoor van De Groene Belevenis (DGB) zijn vrijwel dagelijks vrijwilligers actief bezig met uiteenlopende werkzaamheden. Hiermee ondersteunen zij de vaste kantoormedewerkers met het voorbereiden en aansturen van activiteiten, maar ook de andere vrijwilligers bij o.a. de natuurlessen en de tuinwerkzaamheden. De werkzaamheden vinden hoofdzakelijk plaats in de werkkamers, de vergaderruimtes en de opslagruimtes van het DGB-kantoor aan de Hamersveldseweg.
Onderstaande beschrijvingen van enkele vrijwilligers geven een beeld van wat zij zoal doen op kantoor.
“Ik verricht diverse hand- en spandiensten voor de medewerkers op kantoor. Verder zorg ik voor koffie en thee o.a. voor de tuinvrijwilligers; met droog weer zitten we, samen met de medewerkers van kantoor, gezellig buiten in de Struintuin, met minder weer in de algemene ruimte van het kantoor. Ook kijk ik altijd uit naar de knotlessen, dan trakteer ik de kinderen op warme chocolademelk op de knotlocatie. Daarnaast draag ik mijn steentje bij als gastvrouw bij Opgeruimd Leusden. Kortom, een gezellige invulling op mijn vrije dinsdagochtend bij een organisatie waar ik me altijd welkom voel.”
“Op kantoor ben ik graag bezig met taal en schrijven: ik (her)schrijf en controleer o.a. teksten en denk mee over de inhoud van de nieuwsbrief en de website en met de uitstraling van beleidsstukken. Het is altijd nuttig dat er bij dit soort werkzaamheden met een extra paar ogen en met een frisse blik naar gekeken wordt.
Weer andere vrijwilligers zijn vervolgens betrokken bij het samenstellen van de nieuwsbrief en het bijwerken en aanpassen van de DGB-website.”
“DGB heeft veel leermiddelen op het gebied van natuur, milieu en duurzaamheid. We hebben vaste en seizoensgebonden leskisten voor basisscholen met documentatie en materialen voor natuurlessen op school. De inhoud van de leskist wordt soms ook gebruikt als voorbereiding op lessen in de natuur. Deze buitenlessen vinden plaats onder begeleiding van DGB-lesvrijwilligers. Wekelijks ben ik bezig met het controleren en zonodig aanvullen van de gebruikte leskisten en ervoor zorgen dat de aangevraagde leskisten weer op tijd klaar staan voor een volgende uitleenperiode. Daarnaast zorg ik voor het vervoer van de leskisten naar scholen in Achterveld en Woudenberg.”